Ścianę za telewizorem! Ściana medialna !
W wielu wnętrzach jest jednym z najważniejszych elementów strefy dziennej. W projektach wnętrz często gra pierwsze skrzypce w pokojach dziennych, salonach. Jako architekci wnętrz badając oczekiwania klienta często spotykamy się z wątpliwościami inwestora co zrobić na ścianie, by nie została pusta?
Ściana medialna ta może być oczywiście ściana na której może zawisnąć telewizor, ale nie musi. Na ścianie takiej możemy zamieścić projektor wysuwany z podwieszanego sufitu, akwarium wbudowane w trwałą zabudowę. Projekt wnętrza to sprawa indywidualna, dlatego realizując naszą pasję główną uwagę przykładamy do Twojego stylu życia, zainteresowań i oczekiwań. Poniżej pokazujemy kilka inspiracji, które powszechnie są stosowane w projektowaniu wnętrz przy wyróżnianiu ściany medialnej.
1. Gres
Płytka w większym formacie sprawi, że ściana będzie wyglądać elegancko. Dobranie odpowiednich kolorów, ich odcieni oraz pasującego oświetlenia sprawi, że ściana odmieni Twój dom/mieszkanie.
2. Tynk strukturalny
Od kilku sezonów modny tynk o efekcie betonu. Świetnie nadaję się do wnętrz nowoczesnych, a także loftowych. Dobrze czujesz się we wnętrzach jednolitych i „surowych”? To rozwiązanie może być idealne dla Ciebie.
3. Płyty gipsowe – beton architektoniczny
Płyty są doskonałym wyborem, jeżeli nie chcesz uzyskać jednolitego efektu jak w przypadku tynku. Kupując płyty betonu architektonicznego pamiętaj, że są one ciężkie i potrzebują dodatkowego wzmocnienia np. płytą osb. Alternatywą dla ciężkich płyt betonowych mogą być płyty gipsowo imitujące beton.
4. Płyta meblowa lub zabudowa z k-g
Płyta jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli planujesz, by za np. telewizorem, był dekor np. w postaci drewna. Jeżeli planujesz jeden kolor to warto rozważyć zabudowę kartonowo-gipsową i pomalowanie jej na wybrany kolor. W projektach wnętrz dla naszych inwestorów często stosujemy to rozwiązanie skupiając się na wyeksponowaniu nadbudowanego fragmentu ściany.
5. Lamele
Podobnie jak w przypadku tynku lamele również królują we wnętrzach. Są świetnym sposobem na dodanie ciepła. Jeżeli decydujesz się na zastosowanie lameli pamiętaj, aby zamontować je dodatkowo w innym miejscu np. w korytarzu. Dlaczego? Ten zabieg sprawie, że całe wnętrze będzie spójne.
Jeśli ciepłe wnętrza to Twoja bajka to podczas projektowania swojego domu wykorzystanie lameli może być dobrym pomysłem!
6. Kamień – cegła dekoracyjna
Cegła w kolorze czerwonym jest ciekawym materiałem wykończeniowym, który może wyglądać bardzo ciepło lub surowo we wnętrzu. Cegła jest jedną z podstawowych elementów, gdy tworzysz wnętrze w typie loftowym.
7. Sztukateria
Jej ogromnym plusem jest możliwość wykonania nietuzinkowej aranżacji wnętrza. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Sztukateria sprawdzi się zarówno w projektach wnętrz w stylu klasycznym oraz nowoczesny. Możliwości jej wykorzystania się ogromne.
Pamiętaj, że ściana za telewizorem nie powinna być nadmiernie wzorzysta lub jaskrawa- to sprawi, że oglądanie telewizji nie będzie przyjemne, a przecież oglądając film lub serial relaksujemy się. Współpracując z nami nad projektem wnętrza zadbamy, żeby każdy element Twojego domu lub mieszkania spełniał Twoje oczekiwania i pasował do Ciebie.